SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Müdürün Mesajı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü olarak amacımız bir araştırma üniversitesinin amaçlarına uygun bir şekilde, yeni bilgi üreten ve bilginin ürüne dönüşümünü üniversite – sanayi işbirliğiyle gerçekleştiren, ulusal ve uluslararası düzeyde bilgi ile insanlığa hizmet eden etkin, yetkin ve saygın bilim adamları yetiştirmektir. Bunu gerçekleştirirken ilke ve değerlerimiz; ortak çalışma ruhunun zenginleştirdiği, insan haklarına saygıyı ve etik değerleri ön planda tutarak büyüyen ve bilimsel açıdan özgür akademik çalışma ortamı sağlamaktır.

    Tarih boyunca bir medeniyet merkezi olarak, insanlığın gözdesi ve ülkemizin gözbebeği olan İstanbul’da metro, metrobüs, marmaray gibi toplu ulaşım araçları ile çok kolay ulaşım imkanına sahip olan özel bir lokalizasyonda konuşlanan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü sağlık medeniyetinin kavşak noktası olmak için yola çıkmış durumdadır. Nitelikli bilim insanlarının yetiştirilmesi amacıyla uluslararası nitelikte bir eğitim ve araştırma ortamı oluşturmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Enstitümüz medeniyetlerin kavşak noktasında insanlığa hizmete devam ederek yeni ufuklar açacaktır.

    Geçmişinden gurur duyan, geleceğine ümitle bakan, ülkesi ve insanlığın geleceği için hayallerini gerçekleştirmek adına çok çalışan genç bilim insanları ile bu güzide Üniversitede buluşmak dileği ile…

 

 

Prof. Dr. Mahmut Tayyar KALCIOĞLU

İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü